Tulokset

Ratatonnit urheilukentällä 18.6.2024

T9 1000 m: 1) Maisa Mäkilä 5.14,0
T11 1000 m: 1) Iiris Mäkilä 4.10,0, 2) Jennyfer Viisel 6.14,0
T13 1000 m: 1) Laura Kankare 7.52,0, 2) Lulu Purra 7.54,0
T15 1000 m: 1) Nelli Koivula 5.02,0
N 1000 m: 1) Tiina Mäkilä 5.14,0
P9 1000 m: 1) Viljami Muhonen 5.06,0
P11 1000 m: 1) Cristofer Viisel 4.10,0
M 1000 m: 1) Samuli Rantanen 4.09,0

2024 Yu-kilpailut 11.6.2024

Oripään kunnan maastojuoksumestaruuskilpailut vapaa-ajankeskuksessa 14.5.2024

P5 0,4 km: 1) Jymy Paija 2.31, 2)  Niilo Muhonen 5.13
P7 0,4 km: 1) Väinö Kairus 2.22, 2) Oliver Pulliainen 3.38
P9 1,0km: 1) Viljami Muhonen 4.50
P11 1,0 km: 1) Cristofer Viisel 4.18, 2) Eino Rantanen 9.52
M 1,0 km: 1) Samuli Rantanen 4.26, 2) Joona Paija 4.44
T3 0,1 km: 1) Eevi Lehtimäki 1.05
T7 0,4 km: 1) Aurora Pulliainen 2.07
T9 1,0 km: 1) Maisa Mäkilä 6.14
T11 1,0 km: 1) Iiris Mäkilä 4.25, 2) Nuppu Paija 4.45, 3) Ella Kairus 6.18, 4) Elma Nieminen 6.24
N 1,0 km: 1) Camilla Muhonen 4.51, 2) Tiina Mäkilä 5,48

Cristofer, Iiris, Samuli ja Joona lähdössä alalenkille 14.5.2024.

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskuksessa 7.5.2024

P5 0,4 km: 1) Jymy Paija 2.41
P7 0,4 km: 1) Väinö Kairus 2.39
P9 1,0 km: 1) Viljami Muhonen 5.29
P11 1,0km: 1) Eino Rantanen 6.47
T9 1,0 km: 1) Maisa Mäkilä 6.01
T11 1,0 km: 1) Iiris Mäkilä 4.39, 2) Aino Laakso 4.41, 3) Ella Kairus 8.44
T13 1,0 km: 1) Elviira Hellstdet 9.42

 

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskuskuksessa 2.5.2024

T9 1,0 km: 1) Maisa Mäkilä 5.31
T11 1,0 km: 1) Iiris Mäkilä 4.29, 2) Aino Laakso 4.46, 3) Jennyfer Viisel 5.24
T13 1,0 km: Minja Hakanen 5.31
T15 1,0 km: 1) Nelli Koivula 5.22
P7 0,4 km: 1) Väinö Kairus 2.37
P9 1,0 km: 1) Viljami Muhonen 5.19
P11 1,0km: 1) Cristofer Viisel 4.24, 2) Touko Nuutila 5.32, 3) Eino Rantanen 7.45
M 1,0 km: 1) Samuli Rantanen 4.30, 2) Jussi Kairus 5.40

Maastojuoksijat lähtöpaikalla 2.5.2024

Maantiejuoksukilpailut Oripään koululla 15.4.2024

P5 0,6 km: 1) Jymy Paija 4.16
P7 0,6 km: 1) Väinö Kairus 4.42
P11 1,2 km: 1) Eino Rantanen 8.46, 2) Maximilian Mikkola 9.34
T7 0,6 km: 1) Eveliina Huhtala 4.09
T11 1,2 km: 1) Iiris Mäkilä 5.26, 2) Aino Laakso 6.20, 3) Nuppu Paija 6.23, 4) Aino Nepponen 6.40, 5) Alexandra Huhtala 6.58, 6) Ella Kairus 9.11
T13 1,2 km: 1) Minja Hakanen 6.56, 2) Alesia Mikkola

Yleisurheilukilpailut liikuntahallilla 18.3.2024

T13 30 m: 1) Helmi Rintala 5,3, 2) Minja Hakanen 5,9
T13 korkeus: 1) Minja Hakanen 0,90
T13 kuula: 1) Helmi Rintala 8,27, 2) Minja Hakanen 6,13
T11 30 m: 1) Aino Laakso 5,4, 2) Matilda Nurmi 5,5, 3) Iiris Mäkilä 5,7, 4) Ella Kairus 5,8, 5) Nuppu Paija 6,0, 6) Alexandra Huhtala 6,1
T11 korkeus: 1) Aino Laakso 1,20, 2) Matilda Nurmi 1,00, 3) Iiris Mäkilä 95, 4) Ella Kairus 0,80, 5) Nuppu Paija 0,70
T11 kuula: 1) Aino Laakso 5,97, 2) Matilda Nurmi 4,76, 3) Ella Kairus 3,91, 4) Alexandra Huhtala 3,81, 5) Nuppu Paija 3,73, 6) Iiris Mäkilä 3,60
T9 30 m: 1) Serafiina Nurmi 6,1 2) Maisa Mäkilä 7,0
T9 korkeus: 1) Serafiina Nurmi 0,80
T9 kuula: 1) Serafiina Nurmi 3,55, 2) Maisa Mäkilä 2,40
T7) 30 m: 1) Eveliina Huhtala 6,8
T7 pallo: 1) Eveliina Huhtala 11,56
T7 kuula: 1) Eveliina Huhtala 3,16
P11 30 m: 1) Eino Rantanen 5,9
P11 korkeus: 1) Eino Rantanen 0,80
P11 kuula: 1) Eino Rantanen 4,85
P9 30 m: 1) Viljami Muhonen 6,0, 2) Väinö Huhtala 6,2
P9 korkeus: 1) Viljami Muhonen 0,90
P9 kuula: 1) Viljami Muhonen 6,61,2) Väinö Kairus 3,91
P5 30 m: 1) Jymy Paija 7,8
P5 pallo: 1) Jymy Paija 7,14

Yleisurheilukilpailut liikuntahallilla 26.2.2024

T13 30 m: 1) Minja Hakanen 6,2
T13 30 m aj: 1) Minja Hakanen 8,0
T13 kuula: 1) Minja Hakanen 5,82
T11 30 m: 1) Aino Laakso 5,0, 2) Enna Onnela 5,4, 3) Iiris Mäkilä 5,7, 4) Jennyfer Viisel 5,9, 5) Vanessa Grönstrand 7,1
T11 30 m aj: 1) Enna Onnela 6,4, 2) Aino Laakso 6,6, 3) Iiris Mäkilä 6,9, 4) Jennyfer Viisel 7,2, 5) Vanessa Grönstrand 8,1
T11 kuula: 1) Enna Onnela 6,93, 2) Aino Laakso 6,54, 3) Jennyfer Viisel 6,03, 4) Iiris Mäkilä 3,71, 5) Vanessa Grönstrand 3,09
T9 30 m: 1) Serafiina Nurmi 6,0, 2) Maisa Mäkilä 6,4
T9 30 m aj: 1) Serafiina Nurmi 6,9, 2) Maisa Mäkilä 7,4
T9 pallo: 1) Maisa Mäkilä 10,61, 2) Serafiina Nurmi 8,84
P11 30 m: 1) Cristofer Viisel 5,2, 2) Eino Rantanen 6,0
P11 30 m aj: 1) Cristofer Viisel 6,9, 2) Eino Rantanen 8,0
P11 kuula: 1) Cristofer Viisel 6,70, 2) Eino Rantanen 5,25
P9 30 m: 1) Viljami Muhonen 6,1
P9 30 m aj: 1) Viljami Muhonen 7,4
P9 kuula: 1) Viljami Muhonen 6,49

Vauhdittomat hypyt  liikuntahallilla 5.2.2024

T13 pituus: 1) Alesia Mikkola 1,70, 2) Minja Hakanen 1,55
T13 3-loikka: 1) Alesia Mikkola 4,76, 2) Minja Hakanen 4,47
T13 3-tasaloikka: 1) Alesia Mikkola 4,41, 2) Minja Hakanen 4,20
T11 pituus: 1) Aino Laakso 2,10, 2) Matilda Nurmi 1,66, 3) Enna Onnela 1,66, 4) Iiris Mäkilä 1,64, 5) Jennyfer Viisel 1,62, 6) Nuppu Paija 1,52, 7) Ella Kairus 1,37
T11 3-loikka: 1) Aino Laakso 5,63, 2) Jennyfer Viisel 4,97, 3) Matilda Nurmi 4,80, 4) Enna Onnela 4,75, 5) Nuppu Paija 4,71, 6) Iiris Mäkilä 4,62, 7) Ella Kairus 3,75
T11 3-tasaloikka: 1) Aino Laakso 5,76, 2) Iiris Mäkilä 4,60, 3) Enna Onnela 4,57, 4) Matilda Nurmi 4,44, 5) Jennyfer Viisel 4,20, 6) Nuppu Paija 3,93, 7) Ella Kairus 3,34
T9 pituus: 1) Serafiina Nurmi 1,54, 2) Maisa Mäkilä 1,28
T9 3-loikka: 1) Serafiina Nurmi 3,97, 2) Maisa Mäkilä 3,57
T9 3-tasaloikka: 1) Serafiina Nurmi 4,34, 2) Maisa Mäkilä 3,74
P11 pituus: 1) Cristofer Viisel 2,01, 2) Maximilian Mikkola 1,57, 3) Eino Rantanen 1,53
P11 3-loikka: 1) Cristofer Viisel 4,95, 2) Eino Rantanen 4,45, 3) Maximilian Mikkola 3,86
P11 3-tasaloikka: 1) Cristofer Viisel 5,02, 2) Eino Rantanen 3,90, 3) Maximilian Mikkola 3,77
P9 pituus: 1) Väinö Kairus 1,45
P9 3-loikka: 1) Väinö Kairus 3,69
P9 3-tasaloikka: 1) Väinö Kairus 3,67
P5 pituus: 1) Jymy Paija 1,15
P5 3-loikka. 1) Jymy Paija 1,92
P5 3-tasaloikka: 1) Jymy Paija 1,45

Palkintojenjaon jälkeen mitalit kaulassa.

Vuosi 2023

Yleisurheiluhallikilpailut liikuntahallilla 11.12.2023

T11 30 m: 1) Nea Jaakola-Siimes 5,6, 2) Laura Kankare 5,6, 3) Veronica Glasberg 5,7, 4) Minja Hakanen 6,0, 5) Iiris Mäkilä 6,1
T11 30 m aj: 1) Veronica Glasberg 6,1, 2) Nea Jaakola-Siimes 6,1, 3) Laura Kankare 6,4, 4) Minja Hakanen 7,7, 5) Iiris Mäkilä 7,7
T11 kuula: 1) Veronica Glasberg 5,25, 2) Minja Hakanen 5,03, 3) Laura Kankare 4,91, 4) Nea Jaakola-Siimes 4,72, 5) Iiris Mäkilä 3,31
T9 30 m: 1) Nuppu Paija 5,6, 2) Jennyfer Viisel 5,7, 3) Ella Kairus 5,8, 4) Vanessa Grönstrand 6,0
T9 30 m aj: 1) Nuppu Paija 6,2, 2) Jennyfer Viisel 6,8, 3) Ella Kairus 8,0, 4) Vanessa Grönstrand  8,9
T9 kuula: 1) Jennyfer Viisel 5,28, 2) Ella Kairus 3,75, 3) Nuppu Paija 3,13, 4) Vanessa Grönstrand 2,76
T7 30 m: 1) Maisa Mäkilä 6,5
T7 30 m aj: 1) Maisa Mäkilä 9,8
T7 pallo: 1) Maisa Mäkilä 10,35
P11 30 m: 1) Cristofer Viisel 5,5
P11 30 m aj: 1) Cristofer Viisel 6,0
P11 kuula: 1) Cristofer Viisel 6,37
P9 30 m aj: 1) Eino Rantanen 6,8
P9 kuula: 1) Eino Rantanen 4,01
P7 30 m: 1) Väinö Kairus 6,3
P7 30 m aj: 1) Väinö Kairus 8,1
P7 pallo: 1) Väinö Kairus 11,48

Vesan nuoret urheilijat odottavat hallikilpailujen alkamista 11.12.2023.

Vauhdittomien hyppyjen kilpailut liikuntahallilla 27.11.2023

T13 pituus: 1) Victoria Glasberg 1,83
T13 3-loikka: 1) Victoria Glasberg 5,43
T13 3-tasaloikka: 1) Victoria Glasberg 4,90
T11 pituus: 1) Laura Kankare 1,91, 2) Veronica Glasberg 1,86, 3) Nea Jaakola-Siimes 1,71, 4) Iiris Mäkilä 1,50
T11 3-loikka: 1) Veronica Glasberg 5,27, 2) Laura Kankare 5,04, 3) Nea Jaakola-Siimes 4,86, 4) Iiris Mäkilä 4,57
T11 3-tasaloikka: 1) Veronica Glasberg 5,49, 2) Laura Kankare 4,90, 3) Nea Jaakola-Siimes 4,74, 4) Iiris Mäkilä 4,67
T9 pituus: 1) Jennyfer Viisel 1,75, 2) Nuppu Paija 1,67, 3) Elma Nieminen 1,58, 4) Ella Kairus 1,49
T9 3-loikka: 1) Jennyfer Viisel 5,15, 2) Nuppu Paija 4,80, 3) Elma Nieminen 4,39, 4) Ella Kairus 3,92
T9 3-tasaloikka: 1) Jennyfer Viisel 4,73, 2) Nuppu Paija 4,34, 3) Ella Kairus 3,81, 4) Elma Nieminen 3,69
T7 pituus: 1) Maisa  Mäkilä 1,32
T7 3-loikka: 1) Maisa Mäkilä 3,81
T7 3-tasaloikka: 1) Maisa Mäkilä 3,51
P11 pituus: 1) Cristofer Viisel 1,92,
P11 3-loikka: 1) Cristofer Viisel 4,96
P11 3-tasaloikka: 1) Cristofer Viisel 5,17
P9 pituus: 1) Viljami Muhonen 1,73
P9 3-loikka: 1) Viljami Muhonen 4,52
P9 3-tasaloikka: 1) Viljami Muhonen 4,59
P7 pituus: 1) Väinö Kairus 1,48
P7 3-loikka: 1) Väinö Kairus 3,56
P7 3-tasaloikka: 1) Väinö Kairus 3,33
P5 pituus: 1) Jymy Paija 0,99
P5 3-loikka: 1) Jymy Paija 1,40
P5 3-tasaloikka: 1) Jymy Paija 1,51

Vauhdittomien hyppykilpailujen mitalistit liikuntahallilla 27.11.2023

Maastojuoksun sarjakilpailujen tulokset

(26.9. ja 3.10. pidetyt kilpailut)
P7: 1) Väinö Kairus 30 pist.
P9: 1) Kalle Kiviranta 29, 2) Eino Rantanen 25, 3) Touko Nuutila 15, 4) Miko Hakanen 13, 5) Topias Tamminen 12
P11: 1) Cristofer Viisel 30
M: 1) Jussi Kairus ja Samuli Rantanen 15, 3) Kalle Tamminen 14
T7: 1) Maisa Mäkilä 29, 2) Serafiina Nurmi 15
T9: 1) Nuppu Paija 30, 2) Jennyfer Viisel 27, 3) Matilda Nurmi 14, 4) Ella Kairus 13
T11: 1) Iiris Mäkilä 30, 2) Minja Hakanen ja Enna Onnela 14, 4) Nea Jaakola-Siimes 13
N: 1) Tiina Mäkilä ja Laura Kaikkonen  29

Maastojuoksun sarjakilpailussa palkittuja juoksijoita 3.10.2023

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskuksessa 3.10.2023

P7 0,6 km: 1) Väinö Kairus 4.36
P9 1,0 km: 1) Touko Nuutila 5.09, 2) Kalle Kiviranta 5.26, 3) Miko Hakanen 5.30, 4) Topias Tamminen 5.52, 5) Eino Rantanen 7.04
P11 1,0 km: 1) Cristofer Viisel 4.37
M 1,0 km: 1) Samuli Rantanen 4.10, 2) Kalle Tamminen 5.25
T7 0,6 km: 1) Serafiina Nurmi 4.31, 2) Maisa Mäkilä 5.23
T9 1,0 km: 1) Nuppu Paija 4.42, 2) Matilda Nurmi 5.07, 3) Jennyfer Viisel 6.23
T11 1,0 km: 1) Iiris Mäkilä 4.41, 2) Minja Hakanen 5.53
N 1,0 km: 1) Tiina Mäkilä 5.39, 2) Laura Kaikkonen 5.50

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskuksessa 26.9.2023

P7 0,4 km: 1) Väinö Kairus 2.23
P9 1,0 km: 1) Kalle Kiviranta 5.33, 2) Eino Rantanen 6.29
P11 1,0 km: 1) Cristofer Viisel 4.34
M 1,0 km: 1) Jussi Kairus 5.21
T7 0,4 km: 1) Maisa Mäkilä 2.26
T9 1,0 km: 1) Nuppu Paija 4.38, 2) Jennyfer Viisel 6.16, 3) Ella Kairus 6.38
T11 1,0 km: 1) Iiris Mäkilä 4.36, 2) Enna Onnela 6,10, 3) Nea Jaakola-Siimes 6.36
N 1,0 km: 1) Laura Kaikkonen 5.55, 2) Tiina Mäkilä 5.56

Maastojuoksijoita matkalla vapaa-ajankeskuksessa 26.9.2023

Juoksukilpailut 19.9.2023

T7 40 m: 1) Maisa Mäkilä 9,3
T7 600 m: 1) Maisa Mäkilä 6.38,0
T9 40 m: 1) Jennyfer Viisel 7,9, 2) Nuppu Paija 8,1, 3) Ella Kairus 8,1
T9 600 m: 1) Jennyfer Viisel 3.03,0, 2) Ella Kairus 3.41,7
T9 1500 m: 1) Nuppu Paija 7.08,0
T11 60 m: 1) Nea Jaakola-Siimes 11,3, 2) Iiris Mäkilä 12,5
T11 1500 m: 1) Iiris Mäkilä 8.02,0, 2) Nea Jaakola-Siimes 10.40,5
N 1500 m: 1) Tiina Mäkilä 8.56,5
P7 40 m: 1) Väinö Kairus 9,1
P7 600 m: 1) Väinö Kairus 4.25,0
P9 40 m: 1) Eino Rantanen 8,1
P9 600 m: 1) Eino Rantanen 3.41,5
M 1500 m: 1) Samuli Rantanen 6.15,5, 2) Jussi Kairus 8.21,5

Pitkät ratamatkat 5.9.2023

T11 600 m: 1) Iiris Mäkilä 2.53,4, 2) Minja Hakanen 3.07,8
N 1500 m: 1) Tiina Mäkilä 9.15,4
P9 600 m: 1) Miko Hakanen 2.56.4
M 1500 m: 1) Samuli Rantanen 6.32,9

Oripään Vesan moukarinheittokilpailut 31.8.2023

T11 moukari: 1) Enna Onnela 16,11, 2) Laura Kankare 15,39, 3) Minja Hakanen 11,20
T9 moukari: 1) Jennyfer Viisel 14,04, 2) Nuppu Paija 6,62
N moukari: 1) Satu Kivilä 20,85
P11 moukari: 1) Cristofer Viisel 15,78, 2) Viljami Mikkonen 10,53
P9 moukari: 1) Eino Rantanen 10,28, 2) Miko Hakanen 3,92
M moukari: 1) Tero Hakanen 33,66, 2) Janne Kuusinen 26,87, 3) Jani Kankare 26,32, 4) Joona Paija 25,76, 5) Samuli Rantanen 21,70, 6) Jussi Kairus 18,91
M60 moukari: 1) Tarmo Kankare 25,71

Moukarinheittokilpailut 31.8.2023

2023 Vesan yu-kilpailut 22.8.2023

2023 Oripään kunnan kisat

Naisten ja miesten kuulantyöntö kiinnosti Oripään kunnan mestaruuskilpailuissa 15.8.2023

Osuuspankki Harjuseudun Hippo juoksut 09082023

Hippokisat 9.8.2023 Alastaro. Palkintoja saamassa Enna Onnela, Laura Kankare ja Lulu Purra.

Yleisurheilukilpailut 25.7.2023

P11 300 m: 1) Cristofer Viisel 58,0
P11 korkeus: 1) Cristofer Viisel 1,11
P11 keihäs: 1) Cristofer Viisel 10,95
P9 300 m: 1) Viljami Muhonen 1.10,0, 2) Touko Nuutila 1.15,0, 3) Leevi Tamminen 1.19,0, 4) Topias Tamminen 1.20,0, 5) Joonas Kössi 1.23,0, 6) Eino Rantanen 2.23,0
P9 pituus: 1) Touko Nuutila 2,72, 2) Viljami Muhonen 2,72, 3) Joonas Kössi 2,48, 4) Eino Rantanen 2,34, 5) Leevi Tamminen 2,30, 6) Topias Tamminen 2,30
P9 keihäs: 1) Viljami Muhonen 11,90, 2) Topias Tamminen 10,55, 3) Joonas Kössi 9,26, 4) Touko Nuutila 5,86, 5) Eino Rantanen 4,87, 6) Leevi Tamminen 4,71
P7 300 m: 1) Väinö Kairus 1.34,0
P7 pituus: 1) Väinö Kairus 2,15
M kuula: 1) Risto Lötjönen 9,99, 2) Manu Muhonen 8,16, 3) Jani Kankare 8,14, 4) Jussi Kairus 7,37, 5) Kalle Tamminen 7,03
N17 kuula: 1) Anniina Markula 5,51
N17 keihäs: 1) Anniina Markula 6,87
T11 300 m: 1) Enna Onnela 1.07,0, 2) Laura Kankare 1.09,0
T11 korkeus: 1) Enna Onnela 1,05, 2) Laura Kankare 0,90
T11 keihäs: 1) Enna Onnela 9,90, 2) Laura Kankare 9,50
T9 300 m: 1) Jennyfer Viisel 1.09,0, 2) Ella Kairus 1.44,0
T9 pituus: 1) Jennyfer Viisel 2,85, 2) Ella Kairus 2,19
T9 keihäs: 1) Jennyfer Viisel 12,80, 2) Ella Kairus 6,03
T7 300 m: 1) Serafiina Nurmi 1.26,0
T7 pituus: 1) Serafiina Nurmi 2,51, 2) Sara-Sofia Lindquist 2,11
N kuula: 1) Satu Kivilä 8,16, 2) Terhi Kivilä 7,13

Yhteisverryttely ennen yleisurheilukilpailuja 25.7.2023

2023 Orihölkkä tulokset

Orihölkkä 23.7.2023 poikien ja tyttöjen lähtö.

Hyppykilpailut urheilukentällä 18.7.2023

T11 3-loikka: 1) Laura Kankare 6,81, 2) Iiris Mäkilä 5,44, 3) Nella Satola 5,42, 4) Alesia Mikkola 4,95
T9 3-loikka: 1) Matilda Nurmi 5,62, 2) Jennyfer Viisel 5,46, 3) Ella Kairus 4,41, 4) Elma Nieminen 4,13
T7 pituus: 1) Serafiina Nurmi 2,25, 2) Maisa Mäkilä 1,70
P11 3-loikka: 1) Cristofer Viisel 6,90
P9 3-loikka: 1) Touko Nuutila 5,70, 2) Viljami Muhonen 5,40, 3) Maximilian Mikkola 4,56
P7 pituus: 1) Väinö Kairus 2,41

Aitajuoksukilpailut urheilukentällä 11.7.2023

T15 40 aj: 1) Liina Jälkö 7,9
T11 40 aj: 1) Laura Kankare 8,5, 2) Alesia Mikkola 9,2, 3) Nella Satola 9,9, 4) Iiris Mäkilä 10,3, 5) Milja Muhonen 10,6
T9 40 aj: 1) Matilda Nurmi 8,6, 2) Nuppu Paija 9,0, 3) Ella Kairus 10,4
T7 40 aj: 1) Serafiina Nurmi 10,0, 2) Maisa Mäkilä 13,4
P11 40 aj: 1) Viljami Mikkonen 10,6
P9 40 aj: 1) Viljami Muhonen 9,1, 2) Touko Nuutila ja Eino Rantanen 10,5, 4) Maximilian Mikkola 10,6
P7 40 aj: 1) Väinö Kairus 14,2

Aitajuoksukilpailut 11.7.2023

Kävelykilpailut urheilukentällä 6.7.2023

T11 300 m: 1) Laura Kankare 2.13, 2) Iiris Mäkilä 2.23, 3) Minja Hakanen 2.28, 4) Milja Muhonen 2.33, 5) Lulu Purra 2.43, 6) Nella Satola 2.49
T9 300 m: 1) Nuppu Paija 2.05, 2) Jennyfer Viisel 2.16, 3) Ella Kairus 2.33
T7 300 m: 1) Luna Purra 3.50, 2) Maisa Mäkilä 4.15
P11 300 m: 1) Cristofer Viisel 2.27
P9 300 m: 1) Viljami Muhonen 2.19, 2) Touko Nuutila 2.24, 3) Eino Rantanen 2.34, 4) Maxmilian Mikkola 2.48
P7 300 m juoksu: 1) Väinö Kairus 1.30,7

Ottelu- ja heittokilpailut 20.6.2023

T9 5-ottelu (40 m, pituus, korkeus, kuula, kiekko): 1) Elma Nieminen 385 pist. (9,1, 2,22, 0,75, 4,15, 7,03)
P9 5-ottelu: 1) Viljami Muhonen 707 (8,1, 3,66, 0,95, 5,26, 14,56), 2) Miko Hakanen 431 (8,1, 2,66, 0,70, 3,29, 7,52)
T11 5-ottelu 60 m, pituus, korkeus, kuula, kiekko): 1) Laura Kankare 799 (10,4, 3,28, 0,90, 4,86, 13,52)
T13 5-ottelu: 1) Nelli Koivula 892 ( 10,8, 3,37, 1,12, 5,54, 12,52)                                                                                                                                                     P3 3-ottelu (25 m, pituus, pallo): 1) Niilo Muhonen (10,3, 0,66, 3,30), 2) Konsta Erelä (15,3, 0,53, 2,75)
N kuula: 1) Tiina Mäkilä 8,03
M kiekko: 1) Manu Muhonen 38,94, 2) Jani Kankare 32,09, 3) Tero Hakanen 29,50

Ratatonnit urheilukentällä 13.6.2023

T13 1000 m: 1) Nelli Koivula 5.50,1
T11 1000 m: 1) Iiris Mäkilä 4.15,3, 2) Laura Kankare 6.20,0, 3) Milja Muhonen 6.59,1
T9 700 m: 1) Elma Nieminen 5.25,0
T7 400 m: 1) Luna Purra 2.37,2, 2) Maisa Mäkilä 2.44,8
P11 1000 m: 1) Viljami Mikkonen 4.22,2
P9 1000 m: 1) Viljami Muhonen 5.02,4, 2) Aarni Papunen 5.33,6, 3) Leo Purra 6.50,0
P3 100 m: 1) Niilo Muhonen 1.09,4

Yleisurheilukilpailut urheilukentällä 6.6.2023

T7 40 m: 1) Matilda Mikkonen 8,6, 2) Maisa Mäkilä 9,2
T7 pallo: 1) Matilda Mikkonen 10,23, 2) Maisa Mäkilä 6,68
T9 40 m: 1) Jennyfer Viisel 7,6
T9 korkeus: 1) Jennyfer Viisel 0,90
T9 kuula: 1) Jennyfer Viisel 5,01
T11 60 m: 1) Iiris Mäkilä 13,2
T11 pituus: 1) Iiris Mäkilä 2,79
T11 kiekko: 1) Iiris Mäkilä 8,44
T13 60 m: 1) Emilia Virtanen 10,9, 2) Nelli Koivula 11,6
T13 korkeus: 1) Nelli Koivula 1,10, 2) Emilia Virtanen 1,05
T13 keihäs: 1) Emilia Virtanen 15,48, 2) Nelli Koivula 10,90
N17 kuula: 1) Anniina Markula 5,42
N kuula: 1) Tiina Mäkilä 8,12, 2) Anne Vuolle 7,92, 3) Camilla Muhonen 6,29
P3 25 m: 1) Niilo Muhonen 10,8
P3 pallo: 1) Niilo Muhonen 5,25
P5 40 m: 1) Eetu Mikkola 45,0
P5 pallo: 1) Eetu Mikkola 3,68
P9 40 m: 1) Miko Hakanen ja Viljami Muhonen 8,2
P9 korkeus: 1) Viljami Muhonen 0,95, 2) Miko Hakanen 0,70
P9 kuula: 1) Viljami Muhonen 5,36, 2) Miko Hakanen 3,69, 3) Maximilian Mikkola 3,64
P11 60 m: 1) Cristofer Viisel 9,7, 2) Viljami Mikkonen 10,5
P11 pituus: 1) Cristofer Viisela 3,52, 2) Viljami Mikkonen 2,96, 3) Viljami Muhonen 2,72, 4) Miko Hakanen 2,34, 5) Maximilian Mikkola 2,26
P11 kiekko: 1) Viljami Mikkonen 16,73, 2) Cristofer Viisel 13,31, 3) Viljami Muhonen 12,23
M kuula: 1) Jukka Mikkonen 10,12

Porrasjuoksutesti ja -kilpailut kuntoportailla 16.5.2023

T7: 1) Maisa Mäkilä 47,6
T9: 1) Elma Nieminen 35,0
T11: 1) Alesia Mikkola 34.3, 2) Laura Kankare 36,1, 3) Milja Muhonen 36,9, 4) Nella Satola ja Iiris Mäkilä 39,1
N: 1) Tiina Mäkilä 29,8
P9: 1) Viljami Muhonen 32,9, 2) Maximilian Mikkola 39,3
M: 1) Manu Muhonen 21,0

Oripään kunnan avoimet maastojuoksumestaruuskilpailut 11.5.2023

P5 0,25 km: 1) Jymy Paija 1.51
P15 1,0 km: 1) Joonatan Toivonen 3.34, 2) Joona Paju 3.53, 3) Kristian Övrebö 4.45, 4) Niklas Lähteenmäki 5.08
M 1,0 km: 1) Jari Helmisaari 6.58
T9 1,0 km: 1) Nuppu Paija 5.04
T11 1,0km: 1) Laura Kankare 6.05, 2) Nella Satola 7.29, 3) Alesia Mikkola 7.30

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskuksessa 2.5.2023

M 3,1 km: 1) Juho Paju 13.21
P9 0,4 km: 1) Viljami Muhonen 1.55, 2) Miko Hakanen 2.05
P5 0,25 km: 1) Oliver Pulliainen 1.59
P3 0,1 km: 1) Niilo Muhonen 1.02
T11 0,7 km: 1) Laura Kankare 3.50, 2) Minja Hakanen 3.53, 3) Milja Muhonen 5.54
T9 0,7 km: 1) Nuppu Paija 3.26
T7 0,4 km: 1) Aurora Pulliainen 2.08

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskuksessa 25.4.2023

T11 0,7 km: 1) Iiris Mäkilä 3.09, 2) Laura Kankare 3.44, 3) Nella Satola 4.51, 4) Milja Muhonen 6.41, 5) Alesia Mikkola 6.43
T9 0,4 km: 1) Nuppu Paija 1.40
T7 0,4 km: 1) Aurora Pulliainen 2.07, 2) Maisa Mäkilä 2.21
P9 0,4 km: 1) Miko Hakanen 1.57
P5 0,25 km: 1) Oliver Pulliainen 2.03, 2) Jymy Paija 2.27

Maantiejuoksukilpailut Oripään koululla 17.4.2023

T11 0,6 km: 1) Iiris Mäkilä 2.35
T9 0,6 km: 1) Nuppu Paija 2.50
T7 0,6 km: 1) Maisa Mäkilä 5.11
P11 0,6 km: 1) Topias Rintala 3.32

Yleisurheilun hallikilpailut liikuntahallilla 13.3.2023

T11 30 m: 1) Iiris Mäkilä 6,3, 2) Milja Muhonen 6,6
T11 korkeus: 1) Iiris Mäkilä 1,00, 2) Milja Muhonen 0,85
T11 kuula: 1) Milja Muhonen 4,29, 2) Iiris Mäkilä 4,13
T9 30 m: 1) Matilda Nurmi 5,9, 2) Jennyfer Viisel 6,0
T9 korkeus: 1) Jennyfer Viisel 0,95, 2) Matilda Nurmi 0,95
T9 kuula: 1) Jennyfer Viisel 5,32, 2) Matilda Nurmi 4,36
T7 30 m: 1) Serafiina Nurmi 6,3, 2) Viona Heinonen 6,3, 3) Maisa Mäkilä 7,1, 4) Seela Jalonen 7,8
T7 korkeus: 1) Viona Heinonen 0,85, 2) Serafiina Nurmi 0,80, 3) Maisa Mäkilä 0,65, 4) Seela Jalonen 0,60
T7 pallo: 1) Serafiina Nurmi 10,15, 2) Viona Heinonen 9,90, 3) Maisa Mäkilä 6,61, 4) Seela Jalonen 5,87
P11 30 m: 1) Cristofer Viisel 5,7
P11 korkeus: 1) Cristofer Viisel 0,90
P11 kuula: 1) Cristofer Viisel 5,86
P9 30 m: 1) Viljami Muhonen 6,1
P9 korkeus: 1) Viljami Muhonen 0,85
P9 kuula: 1) Viljami Muhonen 5,10
P3 30 m: 1) Niilo Muhonen 13,9
P3 pallo: 1) Niilo Muhonen 4,12

 

Yleisurheilun hallikilpailut liikuntahallilla 27.2.2023

T7 30m: 1) Serafiina Nurmi 6,6, 2) Maisa Mäkilä 7,2, 3) Seela Jalonen 7,8
T7 30 m aj: 1) Serafiina Nurmi 7,7, 2) Seela Jalonen 11,3, 3) Maisa Mäkilä 13,6
T7 pallo: 1) Maisa Mäkilä 6,45, 2) Serafiina Nurmi 6,40, 3) Seela Jalonen 5,60
T9 30 m: 1) Matilda Nurmi 5,7, 2) Jennyfer Viisel 6,0
T9 30 m aj: 1) Matilda Nurmi 6,7, 2) Jennyfer Viisel 7,9
T9 kuula: 1) Jennyfer Viisel 4,60, 2) Matilda Nurmi 4,24
T11 30 m: 1) Laura Kankare 5,6, 2) Veronica Glasberg 5,6, 3) Iiris Mäkilä 6,0, 4) Milja Muhonen 7,0
T11 30 m aj: 1) Veronica Glasberg 6,5, 2) Laura Kankare 6,8, 3) Milja Muhonen 8,1, 4) Iiris Mäkilä 10,1
T11 kuula: 1) Veronica Glasberg 5,80, 2) Laura Kankare 4,95, 3) Milja Muhonen 4,30, 4) Iiris Mäkilä 4,20
T13 30 m: 1) Victoria Glasberg 6,9
T13 30 m aj: 1) Victoria Glasberg 7,6
T13 kuula: 1) Victoria Glasberg 5,50
T17 30 m: 1) Anniina Markula
T17 30 m aj: 1) Anniina Markula
T17 kuula: 1) Anniina Markula 6,10
P3 15 m: 1) Sulo Jalonen 8,0
P3 pallo: 1) Sulo Jalonen 1,30
P11 30 m: 1) Cristofer Viisel 5,4
P11 30 m aj: 1) Cristofer Viisel 7,2
P11 kuula: 1) Cristofer Viisel 5,90

 

 

Hyppykilpailut liikuntahallilla 6.2.2023

Vauhdittomat  hypyt

T13 pituus: 1) Victoria Glasberg 1,72
T13 3-loikka: 1) Victoria Glasberg 4,95
T11 pituus: 1) Veronica Glasberg 1,73, 2) Laura Kankare 1,61, 3) Milja Muhonen 1,46, 4) Iiris Mäkilä 1,30, 5) Lulu Purra 1,05
T11 3-loikka: 1) Laura Kankare 5,00, 2) Veronica Glasberg 4,95, 3) Milja Muhonen 3,92, 4) Lulu Purra 3,65
T9 pituus: 1) Matilda Nurmi ja Jennyfer Viisel 1,63, 3) Nuppu Paija 1,52
T9 3-loikka: 1) Matilda Nurmi 4,60, 2) Nuppu Paija 4,56, 3) Jennyfer Viisel 4,27
T7 pituus: 1) Serafiina Nurmi 1,44, 2) Maisa Mäkilä 1,12
T7 3-loikka: 1) Serafiina Nurmi 3,47, 2) Maisa Mäkilä 3,12
P11 pituus: 1) Cristofer Viisel 1,73
P11 3-loikka : 1) Cristofer Viisel 4,79

Korkeushyppy

T13 korkeus: 1) Victoria Glasberg 1,02
T11 korkeus: 1) Veronica Glasberg 1,02, 2) Laura Kankare 0,92, 3) Lulu Purra 0,77
T9 korkeus: 1) Jennyfer Viisel 0,82, 2) Matilda Nurmi 0,73, 3) Nuppu Paija 0,63
T7 korkeus: 1) Serafiina Nurmi 0,68, 2) Maisa Mäkilä 0,63
P11 korkeus: 1) Cristofer Viisel 1,02

 

 

Vuosi 2022

 

Yleisurheilun hallikilpailut liikuntahallilla 12.12.2022

T11 30 m: 1) Victoria Glasberg 5,7, 2) Laura Kankare 5,7, 3) Veronica Glasberg 5,9, 4) Nella Satola 6,4, 5) Milja Muhonen 7,6
T11 30 m aj: 1) Veronica Glasberg 7,1, 2) Victoria Glasberg 7,1 3) Laura Kankare 7,7, 4) Nella Satola 8,3, 5) Milja Muhonen 10,1
T11 kuula: 1) Victoria Glasberg 5,95, 2) Laura Kankare 5,02, 3) Nella Satola 4,81, 4) Veronica Glasberg 4,60, 5) Milja Muhonen 3,61
T9 30 m: 1) Iiris Mäkilä 6,8
T9 30 m aj: 1) Iiris Mäkilä 7,9
T9 kuula: 1) Iiris Mäkilä 3,77
T7 30m: 1) Maisa Mäkilä 7,4
T7 30 m aj: 1) Maisa Mäkilä 14,0
T7 kuula: 1) Maisa Mäkilä 1,70

Vauhdittomien hyppyjen kilpailut liikuntahallilla 21.11.2022

T11 pituus: 1) Veronica Glasberg 1,65, 2) Laura Kankare 1,57, 3) Milja Muhonen 1,51
T11 3-loikka: 1) Veronica Glasberg 4,77, 2) Laura Kankare 4,73, 3) Milja Muhonen 3,62
T11 3-tasaloikka: 1) Veronica Glasberg 4,88, 2) Laura Kankare 4,57, 3) Milja Muhonen 4,00
T9 pituus: 1) Enna Onnela ja Venla Lehtoranta 1,48, 3) Nuppu Paija 1,46, 4) Iiris Mäkilä 1,35
T9 3-loikka: 1) Venla Lehtoranta 4,50, 2) Enna Onnela 4,49, 3) Nuppu  Paija 4,38, 4) Iiris Mäkilä 3,74
T9 3-tasaloikka: 1) Nuppu Paija 4,61, 2) Enna Onnela 4,36, 3) Venla Lehtoranta 4,33, 4) Iiris Mäkilä 3,95
T7 pituus: 1) Maisa Mäkilä 1,08
T7 3-loikka; 1) Maisa Mäkilä 2,60
T7 3-tasaloikka: 1) Maisa Mäkilä 1,90
P5 pituus: 1) Veikka Lehtoranta 0,90
P5 3-loikka: 1) Veikka Lehtoranta 2,42
P5 3-tasaloikka: 1) Veikka Lehtoranta 2,61

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskus 4.10.2022

P5 0,25 km: 1) Veikka Lehtoranta 1.21
P7 0,4 km: 1) Miko Hakanen 2.02
T7 0,4 km: 1) Maisa Mäkilä 2.17
T9 0,6 km: 1) Iiris Mäkilä 3.31
T11 0,6 km: 1) Milja Muhonen 4.46

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskus 27.9.2022

N17 0,6 km: 1) Oona Välilä 2.35
T13 0,6 km: 1) Nelli Koivula 3.16
T11 0,6 km: 1) Minja Hakanen 3.32
T9 0,6 km: 1) Enna Onnela 3.02, 2) Iiris Mäkilä 3.38
T7 0,4 km: 1) Maisa Mäkilä 2.51

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskus 20.9.2022

T13 0,6 km: 1) Nelli Koivula 3.12
T11 0,6 km: 1) Minja Hakanen 3.29, 2) Milja Muhonen 4.03
T9 0,6 km: 1) Iiris Mäkilä 2.57, 2) Nuppu Paija 2.59
T7 0,4km: 1) Maisa Mäkilä 2.52
T5 0,1 km: 1) Luna Purra 0.30
P9 0,6 km: 1) Leo Purra 4.56
P7 0,4 km: 1) Miko Hakanen 2.02
P3 0,1 km: 1) Jymy Paija 0.30, 2) Niilo Muhonen 0.45

Pitkät ratajuoksut 6.9.2022

T7 600 m: 1) Maisa Mäkilä 4.24,5
T9 1000 m: 1) Iiris Mäkilä 4.26,0
T11 1000 m: 1) Minja Hakanen 5.20,1, 2) Lulu Purra 9.12,6, 3) Nella Satola 9.12,8
T13 1000 m: 1) Emilia Virtanen 5.49,8

Moukarinheitto- ja kolmiloikkakilpailut 1.9.2022

T13 3-loikka: 1) Nelli Koivula 6,03
T13 moukari: 1) Nelli Koivula 9,50
T11 3-loikka: 1) Laura Kankare 5,68, 2) Minja Hakanen 5,60
T11 moukari: 1) Minja Hakanen 11,32, 2) Laura Kankare 9,82
T9 3-loikka: 1) Iiris Mäkilä 6,18, 2) Ellen Torkki 5,30
T9 moukari: 1) Iiris Mäkilä 10,89, 2) Ellen Torkki 8,53
T7 pituus: 1) Maisa Mäkilä 1,67
T7 moukari: 1) Maisa Mäkilä 2,30
M moukari: 1) Tero Hakanen 36,15, 2) Jani Kankare 28,67
P7 pituus: 1) Miko Hakanen 2,15
P7 moukari: 1) Miko Hakanen 7,78

2022 YU-kilpailut 23.8.2022

2022 Oripään kunnan yleisurheilumestaruuskilpailut 16.8.2022

 

Korkeushyppykilpailut urheilukentällä 28.7.2022

N16 korkeus: 1) Jeanette Mikkola 1,13
T13 korkeus: 1) Liina Jälkö 1,25
T13 keihäs: 1) Liina Jälkö 36,24
T11 korkeus: 1) Nella Satola 1,07, 2) Alesia Mikkola 0,90, 3) Laura Kankare 0,90, 4) Minja Hakanen 0,75, 5) Milja Muhonen 0,70
T9 korkeus: 1) Iiris Mäkilä 0,85, 2) Ellen Torkki ja Jennyfer Viisel 0,75
T7 korkeus: 1) Maisa Mäkilä 0,70
P9 korkeus: 1) Cristofer Viisel 1,10, 2) Alex Heikkinen 0,95, 3) Maximilian Mikkola 0,70
P7 korkeus: 1) Viljami Muhonen 0,85, 2) Miko Hakanen 0,70

Yleisurheilukilpailut urheilukentällä 26.7.2022

T11 300 m: 1) Laura Kankare 1.09,8, 2) Minja Hakanen 1.19,7, 3) Nella Satola 1.25,4, 4) Lulu Purra 1.26,5, 5) Milja Muhonen 1.27,4
T11 keihäs: 1) Laura Kankare 7,45, 2) Minja Hakanen 7,42, 3) Nella Satola 7,06, 4) Lulu Purra 6,73, 5) Milja Muhonen 5,13
T11 kiekko: 1) Laura Kankare 12,56, 2) Nella Satola 12,19, 3) Minja Hakanen 9,25, 4) Milja Muhonen 9,15, 5) Lulu Purra 7,68
T9 300 m: 1) Iiris Mäkilä 1.04,5, 2) Jennyfer Viisel  1.14,9
T9 pituus: 1) Jennyfer Viisel 2,60, 2) Iiris Mäkilä 2,45
T9 kuula: 1) Iiris Mäkilä 3,84, 2) Jennyfer Viisel 3,15
T7 300 m: 1) Viona Heinonen 1.22,6, 2) Maisa Mäkilä 1.37,3
T7 pituus: 1) Viona Heinonen 2,32, 2) Maisa Mäkilä 1,92
T7 pallo: 1) Viona Heinonen 8,98, 2) Maisa Mäkilä 7,10
T5 300 m: 1) Alina Talvitie 2.42,5
T5 pituus: 1) Alina Talvitie 0,72
T5 pallo: 1) Alina Talvitie 5,24
T3 15 m: 1) Sara Lundelin 7,6
T3 pallo: 1) Sara Lundelin 4,47
T1 15 m: 1) Melina Talvitie 22,6, 2) Eve Lundelin 24,2
P9 300 m: 1) Cristofer Viisel 1.03,9, 2) Alex Heikkinen 1.37,5
P9 pituus: 1) Cristofer Viisel 3,18, 2) Alex Heikkinen 2,70
P9 kuula: 1)  Cristofer Viisel 5,57, 2) Alex Heikkinen 4,32
P7 300 m: 1) Viljami Muhonen 1.14,2, 2) Miko Hakanen 1.21,0
P7 pituus: 1) Viljami Muhonen 2,46, 2) Miko Hakanen 1,96
P7 kuula: 1) Viljami Muhonen 4,72, 2) Miko Hakanen 3,03
P3 pallo: 1) Niilo Muhonen 1,23

 

2022 Orihölkkä 17.7.

 

 

Kävelykilpailut urheilukentällä 12.7.2022

P9 300 m: 1) Christoffer Viisel 2.23, 2) Alex Heikkinen 2.27
P7 300 m: 1) Viljami Muhonen  2.28
N19 400 m: 1) Peppi Tauren 3.35, 2) Meri Markula 3.47
N17 400 m: 1) Wilma Hakanpää 3.42, 2) Anniina Markula 3.43
T13 400 m: 1) Liina Jälkö 2.47
T11 300 m: 1) Laura Kankare 2.30, 2) Milja Muhonen 2.47
T9 300 m: 1) Jennyfer Viisel 2.27, 2) Ellen Torkki 2.29
Juoksut
T3 15 m: 1) Sara Lundelin 8,1
T1 15 m: 1) Eve Lundelin 21,5

 

Ottelu- ja aitajuoksukilpailut urheilukentällä 5.7.2022

N17 2-ottelu (pituus, kuula): 1) Anniina Markula 278 pist. (1,88, 5,90)
T11 2-ottelu (korkeus, kuula): 1) Nella Satola 387 (1,00, 6,10), 2) Laura Kankare 289 (0,95, 4,57), 3) Lulu Purra 184 (0,80, 3,40)
T7 2-ottelu (pituus, pallo): 1) Maisa Mäkilä 52 (2,08, 5,33)
T3 2-ottelu (pituus, pallo): 1) Sara Lundelin (0,80, 2,74)
P9 2-ottelu (pituus, pallo): 1) Alex Heikkinen 254 (2,73, 27,32), 2) Leo Purra 100 (1,90, 16,06)
P7 2-ottelu: pituus, pallo): 1) Viljami Muhonen 183 (2,46, 21,69)
P3 2-ottelu: (pituus, pallo): 1) Niilo Muhonen (-, 3,10)
N17 40 m aj:1) Anniina Markula  13,2
T11 40 m aj: 1) Laura Kankare ja Nella Satola 10,1, 3) Lulu Purra 20,4
T7 40 m aj: 1) Maisa Mäkilä 13,8
T3 15 m: 1) Sara Lundelin 11,7
P9 40 m aj: 1) Leo Purra ja Alex Heikkinen 10,0
P7 40 m aj: 1) Viljami Muhonen 9,8

 

Hippo-juoksujen tulokset 21.6.2022

Ratajuoksukilpailut urheilukentällä 14.6.2022

T13 600m: 1) Liina Jälkö 2.08,1
T11 600m: 1) Laura Kankare  3.12,9, 2) Alesia Mikkola 3.51,7
T9 600m: 1) Iiris Mäkilä 3.02,3
T7 600m: 1) Maisa Mäkilä 4.01,7
P9 600m: 1) Maximilian Mikkola 3.56,9
P7 600m: 1) Viljami Muhonen 3.02,7
P3 40m: 1) Niilo Muhonen 28,0

 

Yleisurheilukilpailut urheilukentällä 7.6.2022

N17 60m: 1) Wilma Hakanpää 11,2, 2) Anniina Markula 14,0
N17 pituus: 1) Wilma Hakanpää 2,28
N17 kuula: 1) Wilma Hakanpää 5,52, 2) Anniina Markula 5,24
T13 60m: 1) Liina Jälkö 10,1,
T13 korkeus: 1) Liina Jälkö 1,20
T13 keihäs: 1) Liina Jälkö 34,00
T11 60m: 1) Laura Kankare 11,7, 2) Alesia Mikkola 12,2, 3) Milja Muhonen 12,8, 4) Lulu Purra 13,0
T11 pituus: 1) Laura Kankare 3,15, 2) Alesia Mikkola 2,17, 3) Milja Muhonen 2,07, 4) Lulu Purra 1,92
T11 kiekko: 1) Laura Kankare 13,75, 2) Milja Muhonen 9,22, 3) Alesia Mikkola 8,09, 4) Lulu Purra 4,34
T9 kuula: 1) Iiris Mäkilä 3,39
T9 pallo: 1) Iiris Mäkilä 15,21
T7 40m: 1) Maisa Mäkilä 10,4
T7 pallo: 1) Maisa Mäkilä 6,67
T5 40m: 1) Alina Talvitie 13,2, 2) Seela Jalonen 14,0
T5 pallo: 1) Seela Jalonen 5,38, 2) Alina Talvitie 3,19
T1 15m: 1) Melina Talvitie 21,9
M keihäs: 1) Matti Kulmanen 44,13
P15 60m: 1) Eeli Kulmanen 9,2
P15 pituus: 1) Eeli Kulmanen 4,40
P15 kuula: 1) Eeli Kulmanen 9,14
P13 60m: 1) Eero Kulmanen 11,4, 2) Niilo Kulmanen 11,6
P13 korkeus: 1) Eero Kulmanen 1,15, 2) Niilo Kulmanen 1,00
P13 keihäs: 1) Eero Kulmanen 28,85, 2) Niilo Kulmanen 20,90
P9 40m: 1) Maximilian Mikkola 9,8
P9 korkeus: 1) Maximilian Mikkola 0,75
P9 kuula: 1) Viljami Muhonen 3,63, 2) Maximilian Mikkola 2,64
P7 40m: 1) Viljami Muhonen 8,4
P7 pallo: 1) Viljami Muhonen 18,49
P3 pallo: 1) Niilo Muhonen 2,78

 

Oripään kunnan maastojuoksumestaruuskilpailut 10.5.2022

T5 0,4 km: 1) Aurora Pulliainen 2.36
T7 0,4 km: 1) Maisa Mäkilä 2.13
T9 0,6 km: 1) Iiris Mäkilä 2.41, 2) Venla Lehtoranta 3.20
T11 0,6 km: 1) Milja Muhonen 4.46, 2) Nella Satola 4.47
P5 0,4 km: 1) Veikka Lehtoranta 2.26
P7 0,4 km: 1) Viljami Muhonen 1.57, 2) Eemi Suisto 2.08

 

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskuksessa 3.5.2022

T11 0,4 km: 1) Nella Satola 2.00, 2) Milja Muhonen 2.21
T9 0,4 km: 1) Iiris Mäkilä 1.45
T5 0,4 km: 1) Aurora Pulliainen 2.27
P7 0,4 km: 1) Viljami Muhonen 1.58, 2) Eemi Suisto 2.11
P5 0,4 km: 1) Leevi Suisto 2.52

 

 

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskuksessa 26.4.2022

T11 0,4 km: 1) Nella Satola 2.08, 2) Milja Muhonen 2.35
T5 0,4 km: 1) Aurora Pulliainen 2.26
P7 0,4 km: 1) Viljami Muhonen 1.53
P5 0,4 km: 1) Veikka Lehtoranta 3.01

Vuosi 2021

Pikajuoksu- ja vauhdittomien hyppyjen kilpailut liikuntahallilla 29.11.2021

T9 30m: 1) Laura Kankare 5,8, 2) Nella Satola ja Lulu Purra 7,0
T9) pituus: 1) Nella Satola 1,81, 2) Laura Kankare 1,74, 3) Lulu Purra 1,23
T9 3-loikka: 1) Laura Kankare 4,82, 2) Nella Satola 4,65, 3) Lulu Purra 3,71
T9 3-tasaloikka: 1) Laura Kankare 4,55, 2) Nella Satola 4,00, 3) Lulu Purra 3,28
T3 20m: 1) Olivia Satola 9,6
P9 30m: 1) Elias Koivula 6,0
P9 pituus: 1) Elias Koivula 1,67
P9 3-loikka: 1) Elias Koivula 4,88
P9 3-tasaloikka: 1) Elias Koivula 4,75
P7 30m: 1) Rasmus  Satola 6,8
P7 pituus: 1) Rasmus Satola 1,35
P7 3-loikka: 1) Rasmus Satola 3,50
P7 3-tasaloikka: 1) Rasmus Satola 3,65

 

Ratajuoksukilpailut urheilukentällä 28.9.2021

T11 600m: 1) Emilia Rouvali 2.46,9, 2) Nelli Koivula 3.18,4, 3) Emilia Virtanen 3.37,5
T9 600m: 1) Laura Kankare 3.22,2, 2) Nella Satola 3.34,5, 3) Milja Muhonen 3.35,5
M 600m: 1) Manu Muhonen 2.05,4
P9 600m: 1) Elias Koivula 2.56,9
P7 600m: 1) Viljami Muhonen 3.02,4

 

Maastojuoksukilpailut vapaa-ajankeskuksessa 21.9.2021

P7 0,6 km: 1) Viljami Muhonen 2.40
P9 0,6 km: 1) Luukas Virtanen 2.36
T9 0,6 km: 1) Milja Muhonen 3.21
T11 0,6 km: 1) Emilia Rouvali 2.35, 2) Matilda Mäkilä 2.49, 3) Nelli Koivula 2.56, 4) Emilia Virtanen 3.00

 

Pitkät ratamatkat urheilukentällä 7.9.2021

P9 600m: 1) Elias Koivula 2.54,2
P7 600m: 1) Viljami Muhonen 2.57,9
T15 300m: 1) Anniina Markula 1.40,5
T11 600m: 1) Nelli Koivula 3.00,4, 2) Emilia Rouvali 3.01,5
T9 600m: 1) Milja Muhonen 3.46,1

 

2021 Oripään yu-mestaruuskilpailut 17.8.2021

Kävelykilpailut urheilukentällä 5.8.2021

T15 300m: 1) Anniina Markula 2.41
T11 300m: 1) Nelli Koivula 2.18, 2) Emilia Virtanen 2.21
T9 300m: 1) Laura Kankare 2.36, 2) Milja Muhonen 2.56, 3) Nella Satola 3.04
P9 300m: 1) Elias Koivula 3.13
P7 300m: 1) Viljami Muhonen 3.20
P1 25m: 1) Niilo Muhonen 0.22

 

Yleisurheilukilpailut urheilukentällä 27.7.2021

T13 200m: 1) Siiri Kankare 34,1, 2) Liina Jälkö 34,7
Kuula: 1) Siiri  Kankare 8,08, 2) Liina Jälkö 7,53
Kiekko: 1) Liina Jälkö 22,88, 2) Siiri Kankare 14,31
T9 200m: 1) Lilia Toivonen 39,6, 2) Nella Satola 48,0, 3) Milja Muhonen 1.00,1
Korkeus; 1) Laura Kankare 1,00, 2) Lilia Toivonen 0,95, 3) Nella Satola 0,95
Pituus: 1) Lilia Toivonen 3,16, 2) Laura Kankare 2,59, 3) Nella Satola 2,39, 4) Milja Muhonen 1,88
T7 200m: 1) Aliina Toivonen 46,1, 2) Matilda Nurmi 49,2
Pituus: 1) Matilda Nurmi 2,77, 2) Aliina Toivonen 2,31
T5 40m: 1) Serafiina Nurmi 10,2
Pituus: 1) Serafina Nurmi 1,87
T2 15m: 1) Olivia Satola 14,3
P13 kiekko: 1) Elmeri Kankare 8,47
Kiekko: 1) Elmeri Kankare 20,18
P7 200m: 1) Viljami Muhonen 49,0, 2) Rasmus Satola 50,3
Pituus: 1) Viljami Muhonen 2,34, 2) Rasmus Satola 2,07

 

2021 Orihölkkä 18.7.2021

 

 

Ottelukilpailut urheilukentällä 6.7.2021

T15 3-ottelu (60m, pituus, kuula): 1) Anniina Markula 269 pist. (13,1, 1,88, 4,63)
T11 3-ottelu (60m, korkeus, kiekko) 1) Emilia Rouvali 396 (11,1, 0,95, 12,61), 2) Nelli Koivula 362 ( 11,8, 1,03, 10,53)
T9 3-ottelu (40m, pituus, kuula): 1) Laura Kankare 396 (7,3, 2,64, 3,27) 2) Minja Hakanen 385 (7,9, 2,88, 3,97), 3) Milja Muhonen 172 ( 9,7, 1,92, 3,00)
P13 3-ottelu (60m, korkeus, kiekko): 1) Oskari Kankare 603 (10,9, 1,06, 21,91) 2) Elmeri Kankare 252 (-, -, 19,22)
P7 3-ottelu (40m, pituus, pallo): 1) Viljami Muhonen 144 (9,0, 2,13, 11,80, 2) Miko Hakanen 120 (9,0, 1,92, 9,97)

 

Ratajuoksukilpailut urheilukentällä 15.6.2021

Tulokset
T9 600m: 1) Laura Kankare 3.20,5, 2) Ella Kössi 3.24,7
T11 600m: 1) Nelli Koivula 3.23,3
T13 600m: 1) Liina Jälkö 2.23,7
T15 600m: 1) Wilma Hakanpää 3.26,0
T15 300m: 1) Anniina Markula 2.15,8
P7 300m: 1) Joonas Kössi 1.31,1, 2) Jussi Pajula 1.42,4
P9 600m: 1) Elias Koivula 2.56,3

 

Yleisurheilukilpailut urheilukentällä 8.6.2021
Tulokset
T5 40m: 1) Serafiina Nurmi 10,6
T5 300m: 1) Serafiina Nurmi 1.49,9
T5 pituus: 1) Serafiina Nurmi 1,98
T5 pallo: 1) Serafiina Nurmi 4,95
T7 40m: 1) Matilda Nurmi 8,9
T7 300m: 1) Matilda Nurmi 1.26,2
T7 pituus: 1) Matilda Nurmi 2,59
T7 pallo: 1) Matilda Nurmi 12,57
T11 60m: 1) Essi Niemelä ja Emilia Rouvali 11,1
T11 300m: 1) Essi Niemelä 1.18,9, 2) Emilia Rouvali 1.26,8
T11 pituus: 1) Emilia Rouvali 2,81, 2) Essi Niemelä 2,65
T11 kuula: 1) Emilia Rouvali 6,54, 2) Essi Niemelä 4,44
T13 60m: 1) Liina Jälkö 10,0
T13 300m: 1) Liina Jälkö 1.01,0
T13 pituus: 1) Liina Jälkö 3,22
T13 kuula: 1) Liina Jälkö 7,96
T15 60m: 1) Anniina Markula 13,5
T15 300m: 1) Anniina Markula  1.48,0
T15 pituus: 1) Anniina Markula 1,64
T15 kuula: 1) Anniina Markula 4,88
P7 40m: 1) Jussi Pajula 11,1
P7 300m: 1) Jussi Pajula 1.41,0
P7) pituus: 1) Jussi Pajula 1,77
P7 pallo: 1) Jussi Pajula 14,42
P13 kuula: 1) Oskari Kankare 7,58